IMSA-10109S-60Y909 ( 단품품번: IMSA-10109S-60B-GFN1)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-10109S-60Y909
  • 단품품번
    IMSA-10109S-60B-GFN1
  • 시리즈
    10109S
제품 성능
  • Connector Shape
    Socket
  • Pitch
    0.635 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    0.635 mm Pitch
  • Pin Counts
    60 Pin
  • Length (Pitch Direction)
    27.31 mm
  • Width (Depth)
    10.35 mm
  • Height
    7.5 mm
  • Rated Voltage (AC)
    50 V
  • Rated Voltage (DC)
    50 V
  • Rated Current
    0.5 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    100 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    0.5 mm
  • Y-Axis Floating Range
    0.5 mm
  • Effective Wiping Length
    0.5 mm