IMSA-10143S-40Y902 ( 단품품번: IMSA-10143S-40C-GFN4)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-10143S-40Y902
  • 단품품번
    IMSA-10143S-40C-GFN4
  • 시리즈
    10143S
제품 성능
  • Connector Shape
    Socket
  • Pitch
    0.5 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    0.5 mm Pitch
  • Pin Counts
    40 Pin
  • Length (Pitch Direction)
    22.2 mm
  • Width (Depth)
    9.1 mm
  • Height
    7.3 mm
  • Rated Voltage (AC)
    50 V
  • Rated Voltage (DC)
    50 V
  • Rated Current
    0.5 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    100 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    125 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    0.8 mm
  • Y-Axis Floating Range
    0.8 mm
  • Effective Wiping Length
    1.1 mm