IMSA-13065B-2-24Y901 ( 단품품번: IMSA-13065B-2-24B-TR)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-13065B-2-24Y901
  • 단품품번
    IMSA-13065B-2-24B-TR
  • 카테고리
    Wire to Board Connecters
  • 시리즈
    13065B
제품 성능
  • Connector Shape
    Plug
  • PCB Mounting Methods
    SMT
  • Connector Orientation
    RightAngle
  • Pitch
    2 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    1 mm Pitch
  • Pin Counts
    24 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    1 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    31.6 mm
  • Width (Depth)
    18.2 mm
  • Height
    9.3 mm
  • Rated Voltage (AC)
    50 V
  • Rated Voltage (DC)
    50 V
  • Rated Current
    3 A
  • Withstand Voltage
    1000 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
  • Operating Temperature Range (Max.)
    125 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃