IMSA-9854B-16D-T ( 단품품번: IMSA-9854B-16D-T)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9854B-16D-T
  • 단품품번
    IMSA-9854B-16D-T
  • 카테고리
    Board to Board Connectors
  • 시리즈
    9854B
제품 성능
  • Connector Shape
    Plug
  • PCB Mounting Methods
    DIP
  • Pitch
    1 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    1 mm Pitch
  • Pin Counts
    16 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    0.8 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    24.4 mm
  • Width (Depth)
    8 mm
  • Height
    11.4 mm
  • Rated Voltage (AC)
    125 V
  • Rated Voltage (DC)
    125 V
  • Rated Current
    1 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    50 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    0.8 mm
  • Y-Axis Floating Range
    0.5 mm
  • Effective Wiping Length
    0.8 mm