IMSA-9854S-20Y940 ( 단품품번: IMSA-9854S-20J-GT2)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9854S-20Y940
  • 단품품번
    IMSA-9854S-20J-GT2
  • 카테고리
    Board to Board Connectors
  • 시리즈
    9854S
제품 성능
  • Connector Shape
    Socket
  • Pitch
    1 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    1 mm Pitch
  • Pin Counts
    20 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    3 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    22.5 mm
  • Width (Depth)
    4.5 mm
  • Height
    8 mm
  • Rated Voltage (AC)
    125 V
  • Rated Voltage (DC)
    125 V
  • Rated Current
    1 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    50 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • Effective Wiping Length
    0.8 mm