IMSA-9860B-50Y932 ( 단품품번: IMSA-9860B-50Z09-GN1)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9860B-50Y932
  • 단품품번
    IMSA-9860B-50Z09-GN1
  • 시리즈
    9860B
제품 성능
  • Connector Shape
    Plug
  • Pitch
    0.8 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    0.8 mm Pitch
  • Pin Counts
    50 Pin
  • Contact Plating
    Gold
  • Plating Thickness
    0.3 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    24.3 mm
  • Width (Depth)
    4.3 mm
  • Height
    13.05 mm
  • Rated Voltage (AC)
    50 V
  • Rated Voltage (DC)
    50 V
  • Rated Current
    0.5 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    60 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    0.5 mm
  • Y-Axis Floating Range
    0.5 mm
  • Effective Wiping Length
    0.5 mm