IMSA-9890B-24A-T ( 단품품번: IMSA-9890B-24A-T)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9890B-24A-T
  • 단품품번
    IMSA-9890B-24A-T
  • 시리즈
    9890B
제품 성능
  • Connector Shape
    Plug
  • PCB Mounting Methods
    DIP
  • Mating Interface
    RightAngle
  • Connector Orientation
    RightAngle
  • Mating Direction
    TopEntry
  • Pitch
    1.25 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    1.25 mm Pitch
  • Pin Counts
    24 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    0.8 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    38.75 mm
  • Width (Depth)
    12.7 mm
  • Height
    6.5 mm
  • Rated Voltage (AC)
    125 V
  • Rated Voltage (DC)
    125 V
  • Rated Current
    1 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    40 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    0 mm
  • Y-Axis Floating Range
    0 mm