IMSA-9890S-10Y808 ( 단품품번: IMSA-9890S-10Z34-GT2)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9890S-10Y808
  • 단품품번
    IMSA-9890S-10Z34-GT2
  • 시리즈
    9890S
제품 성능
  • Connector Shape
    Socket
  • Pitch
    1.25 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    1.25 mm Pitch
  • Pin Counts
    10 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    3 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    16.25 mm
  • Width (Depth)
    6 mm
  • Height
    6 mm
  • Rated Voltage (AC)
    125 V
  • Rated Voltage (DC)
    125 V
  • Rated Current
    1 A
  • Withstand Voltage
    250 V(AC)
  • Impedance Matching
  • Contact Resistance
    40 mΩ Max.
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
  • X-Axis Floating Range
    1 mm
  • Y-Axis Floating Range
    1 mm
  • Effective Wiping Length
    1 mm