IMSA-9220B-20ZA13-PT1 ( 단품품번: IMSA-9220B-20ZA13-PT1)
제품정보
  • 포장 형번
    IMSA-9220B-20ZA13-PT1
  • 단품품번
    IMSA-9220B-20ZA13-PT1
  • 카테고리
    Pin Header Connectors
  • 시리즈
    9220B
제품 성능
  • Connector Shape
    Plug
  • PCB Mounting Methods
    DIP
  • Connector Orientation
    RightAngle
  • Pitch
    2 mm Pitch
  • Solder Tail Pitch
    2 mm Pitch
  • Pin Counts
    20 Pin
  • Contact Plating
    Tin
  • Plating Thickness
    2 μm Min.
  • Signal Transmission Speed
  • Length (Pitch Direction)
    20 mm
  • Width (Depth)
    4 mm
  • Height
    4.2 mm
  • Rated Voltage (AC)
    250 V
  • Rated Voltage (DC)
    250 V
  • Rated Current
    3 A
  • Withstand Voltage
    500 V(AC)
  • Operating Temperature Range (Max.)
    105 ℃
  • Operating Temperature Range (Min.)
    -40 ℃
    No
  • Card (FPC) Retention Mechanism
  • Top Pin Length
    2.6 mm
  • Bottom Pin Length
    2.6 mm